Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /mnt/data/accounts/n/netsabatka/data/www/sabatka/www/includes/menu.inc).

Clari.to

15. Srpen 2011
  •  
  •  

Utilitka clari.to nabízí dashboard se čtyřmi přehledy (a grafíkem navíc). Oč je přehledů méně, tím zajímavější jsou.

Přehled návševnosti z nástoje clari.to

Vybrané metriky

Díky panelu "Site sumary" získáváte přehled o tom, co se na webu dělo ve srovnání s předchozím týdnem. Vidíte změnu počtu návštěv a návštěvníků. Poměr nových a vracejících návštěvníků zahrnuje metrika "Návštěv za návštěvníka". Chybí mi zde ale bounce rate a čas strávený na webu. Ostatní přehledy jsou zaměřeny na nejzajímavější změny na týkající se návštěvnosti stránek a organického vyhledávání. Zobrazeno je vždy jen několik nejrelevantnějších záznamů, k výpočtu je použit algoritmus uvažující relativní i absolutní změnu (například velice významná změna může být i o 1% pokud se jedná o stránku s 1 000 000 návštěv denně, když ostatní mají jen několik tisíc). Získáte-li přehled o změnách, můžete clari.to opustit a začít zjišťovat, co tyto změny zapřičinilo. Zkrátíte tak čas proklikávání statistik a hledání "co by mohlo být užitečné" a můžete jít na jistotu. Můžete začít zjišťovat, kde se o vás diskutuje, co se stalo s Vaším SEO za minulý týden atd.

Suma sumárum

Autoři se evidentně snažili o maximální jednoduchost. Zvolili několik opravdu užitečných přehledů, které Vám umožní během několika sekund velice dobře zhodnotit týdenní vývoj návštěvnosti z vyhledávačů. Chybí mi možnost sledovat počet splněných cílů, resp. konverzního poměru.

Upozornění

Pokud budete s clari.to experimentovat, vězte, že nástroj není kompatibilní s Operou 11.5.

Štítky

clari.to,dashboard

Přidat komentář